Słuchaj Radia Ain Karim

Słuchaj Radia Ain Karim

Związek Podhalan

W Skomielnej Czarnej ma swą siedzibę Związek Podhalan Oddział Górali Kliszczackich.

Matka Boża Kołomyjska w obrazie będącym kopią cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej otacza swoją opieką istniejący od kilkunastu lat Związek Podhalan Oddział Górali Kliszczackich. Odział ZP, który ma swą siedzibę w Skomielnej Czarnej liczy około 40 członków. Od jesieni 2015 roku ZP Oddział Górali Kliszczczackich sprawuje patronat nad Góralską Orkiestrą Dętą ze Skomielnej Czarnej i Bogdanówki.

Od dnia 23 października 2016 r. Oddział ZP działający w naszym regionie cieszy się posiadaniem własnego sztandaru. Sztandar został poświęcony podczas uroczystej Mszy św. odprawionej w parafialnej świątyni pw. Nawiedzenia NMP w Skomielnej Czarnej w koncelebrze proboszcza parafii o. Krzysztofa Juzby, który pełni funkcję kapelana Oddziału Związku Podhalan w Skomielnej Czarnej, wraz z ks. prałatem Władysławem Zązelem, kapelanem ZG Związku Podhalan, który dokonał aktu poświęcenia sztandaru i wygłosił okolicznościowe kazanie piękną góralską gwarą.

Więcej: www.zwiazek-podhalan.com

 

Przekaż 1% katolickiemu Radiu AIN KARIM

Zachęcamy do wspierania naszego radia i z góry dziękujemy za wszystkie wpłaty!

Nasz adres

  • Parafia Nawiedzenia NMP - Bracia Kapucyni
  • 32-437 Skomielna Czarna 240
  • tel. +48 12 37 32 161
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • numer konta: 62 8591 0007 0230 0000 1690 0001

Dziękujemy

  • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
    Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

  • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…