Słuchaj Radia Ain Karim

Słuchaj Radia Ain Karim

Dożynki parafialne i odpust parafialny 2022

26 sierpnia 2022

W piątek 26 sierpnia, podczas Mszy św. o godz. 11.00. nasza parafia przeżywała dzień dziękczynienia za tegoroczne owoce ziemi oraz Odpust Parafialny. Gospodarzami tegorocznych dożynek byli mieszkańcy z następujących ról: Wróblowej ze Skomielnej Czarnej oraz Słoninowej z Bogdanówki. Dożynki są świętem rolników o charakterze religijnym, mającym ścisły związek z tradycją wywodzą się z pierwszych wieków Kościoła, który w miejsce ferie messis ustanowił jesienne dni kwartalne. Znaczenie tej uroczystości jako dziękczynienie za zebrane plony podkreślał już w swoich mowach św. Leon Wielki, papież. W dniu dożynek nasi rolnicy jako wspólnota wierzących gromadzą się na Eucharystii, aby przez Chrystusa, z Chrystusem i w Chrystusie składać Bogu Ojcu dziękczynienie za szczęśliwe zakończenie żniw oraz zebrane plony.

 
Foto: Paweł Kotoniak

Zobacz galerię zdjęć:

 

Przekaż 1% katolickiemu Radiu AIN KARIM

Zachęcamy do wspierania naszego radia i z góry dziękujemy za wszystkie wpłaty!

Nasz adres

  • Parafia Nawiedzenia NMP - Bracia Kapucyni
  • 32-437 Skomielna Czarna 240
  • tel. +48 12 37 32 161
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • numer konta: 62 8591 0007 0230 0000 1690 0001

Dziękujemy

  • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
    Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

  • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…