Wydrukuj tę stronę

Duchowe Dzieło Pomocy Powołaniom

Foto: Wyższe Seminarium Duchowne Braci Mniejszych Kapucynów w Krakowie

Od kilkunastu lat przy Krakowskiej Prowincji Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów działa Duchowe Dzieło Pomocy Powołaniom (DDPP), czyli wspólnota osób, które modlą się w intencji powołanych oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

Inspiracją do powstania Dzieła były słowa Pana Jezusa: „Żniwo wprawdzie wielkie ale robotników mało. Proście Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo” (Łk 10,2).

Widzimy, że dziś bardziej niż kiedykolwiek trzeba nam prosić Ojca Niebieskiego o dar nowych, odważnie przyjętych i święcie przeżywanych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, dlatego członkowie Dzieła, zjednoczeni w modlitewnej wspólnocie, pragną odpowiedzieć na apel Jezusa i objąć duchową opieką młodzież męską, do serc których Pan Jezus kieruje wezwanie: „Pójdź za Mną” oraz postulantów, nowicjuszy, postnowicjuszy, braci zakonnych i kapłanów Krakowskiej Prowincji Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów, wypraszając dla nich świętość życia oraz wytrwałość na drodze powołania zakonnego, kapłańskiego i misyjnego.

W naszej parafii w intencji powołań i powołanych modlimy się w każdy pierwszy czwartek miesiąca na mszy świętej o godz. 18:00 (od XI do II o 17:00).

Więcej informacji o Duchowym Dziele Pomocy Powołaniom na stronie internetowej: www.kapszlak.pl

 

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…