Ogłoszenia duszpasterskie – 2. Niedziela Wielkiego Postu, 5.03.2023

 

 1. Rekolekcje dla dzieci i młodzieży ze Szkół Podstawowych będą w przyszłym tygodniu natomiast Rekolekcje parafialne w naszej parafii rozpoczną się 19 marca 2023, w 4 niedzielę Wielkiego Postu i poprowadzi je dla nas kapucyn br. Jacek Kania – gwardian wspólnoty pustelniczej z Zagórza.
 2. W przyszłą niedzielę, 12 marca, swoje imieniny będzie obchodził br. Grzegorz Dziedzic – katecheta i wikary domu zakonnego, dziękujemy mu za Jego zaangażowanie w pracę duszpasterską i życzymy wielu łask Bożych. Msza św. w intencji solenizanta jutro, w poniedziałek, 6 marca, o g. 18.00, od wspólnoty Emaus oraz 12 marca o godz. 8.30
 3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
 • Droga Krzyżowa w piątek o godz. 7.30 i o godz. 17.30. W niedziele Droga Krzyżowa w kościele parafialnym po mszy św. o g. 11.00, natomiast w kaplicy w Bogdanówce o godz. 8.50.
 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, w niedziele o godz. 17.00. Podczas nabożeństwa będzie zbierana składka na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach – Msza św. wieczorna. Za udział w tych nabożeństwach wielkopostnych można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę na radio parafialne mieszkańcom z roli Madonie i Zarębki. Msza św. w intencji mieszkańców z tej roli będzie sprawowana we wtorek o godz. 18.00. W sobotę o posprzątanie kościoła prosimy parafian z roli Pańskie Góra. (Ponieważ to obecnie największa rola w parafii prosimy o podzielenie tej roli na Góra i Dół). Parafianom z Bogdanówki dziękujemy za posprzątanie kaplicy filialnej.
 2. Wzorem ubiegłych lat zachęcamy do wzięcia udziału  w  konkursie na najpiękniejszą palmę, który odbędzie się w Niedzielę Palmową  po Sumie. Tradycyjnie szukamy sponsorów, chętnych do ufundowania nagród dla uczestników konkursu. Zachęcamy sponsorów tak instytucjonalnych jak i osoby prywatne o skontaktowanie się w tym celu z Proboszczem.
 3. W następną niedzielę składka przeznaczona będzie na cele budowlane. Konieczne są prace naprawcze głównych schodów do kościoła.
 4. Zbliża się czas rozliczeń podatkowych. Zachęcamy do przekazania 1,5 % na nasze Radio Parafialne lub na Dzieło Pomocy św. Ojca Pio. Ulotki z numerem KRS z dopiskiem Radio AIN KARIM można zabrać ze stolików wychodząc z kościoła lub na stronie internetowej radia – www.radio.ainkarim.pl
 5. Dziękujemy p. Józefowi Ziębie za czuwanie nad radiem i przebudowanie systemu nadawania. Ostatnie przerwy w nadawaniu wynikały z konieczności instalacji nowej konsoli cyfrowej oraz prac naprawczych związanych z zamontowaniem urządzeń umożliwiających  wysyłanie sygnału bezpośrednio z kościoła. Ufamy, że pomoże to w bardziej płynnym przechodzeniu z nadawania audycji czy muzyki do transmisji nabożeństw i mszy świętych z kościoła. Za wszelką pomoc składamy serdeczne Bóg zapłać.  
 6. Czas Wielkiego Postu to czas przygotowania do Uroczystości Paschalnych. To również starożytny czas przygotowania do chrztu dzieci i dorosłych. Prosimy na przyszłość, zgodnie z duchem liturgii, o planowanie chrztów dzieci poza Wielkim Postem z wyjątkiem niebezpieczeństwa śmierci.
 7. Dzisiaj zachęcamy szczególnie do nabycia nowego numeru Głosu Ojca Pio oraz dla dzieci W zakrystii można również nabyć baranki wielkanocne.

 OGŁOSZENIE SPOŁECZNE

W dniach 6.03. do 10.03.2023 filia naszej przychodni w Skomielnej Czarnej będzie zamknięta. Zapraszamy zatem do Krzczonowa od 8 do 18. Wszystkie niezbędne informacje znajdują się na stronie internetowej przychodni

 Sołtys Antoni Gawlak przypomina, że do 15 marca można zapłacić podatek leśny, rolny i od nieruchomości oraz tak zwane spółki.

Przekaż 1% katolickiemu Radiu AIN KARIM

Zachęcamy do wspierania naszego radia i z góry dziękujemy za wszystkie wpłaty!

Nasz adres

 • Parafia Nawiedzenia NMP - Bracia Kapucyni
 • 32-437 Skomielna Czarna 240
 • tel. +48 12 37 32 161
 • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • numer konta: 62 8591 0007 0230 0000 1690 0001

Dziękujemy

 • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
  Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

 • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…