Ogłoszenia duszpasterskie – 1. Niedziela Wielkiego Postu, 26.02.2023 r.

 

 1. Jeszcze dziś o godzinie 20.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w intencji rodzin naszej parafii.
 2. Rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu.

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

 • Droga Krzyżowa w piątek o godz. 7.30 i o godz. 17.30. W niedziele Droga Krzyżowa w kościele parafialnym po mszy św. o g. 11.00, natomiast w kaplicy w Bogdanówce o godz. 8.50.
 1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, w niedziele o godz. 17.00. Podczas nabożeństwa będzie zbierana składka na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach – Msza św. wieczorna.
 2. W tym tygodniu przypada: I Czwartek, I Piątek oraz I Sobota miesiąca. W czwartek w Bogdanówce okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Msza św.: w czwartek i piątek o godz. 18.00. Spowiedź w Skomielnej Czarnej w piątek od godz. 6.30, natomiast po południu od godz. 17.00.
 3. W pierwszy piątek od godz. 9.00 udamy się do chorych parafian. W związku z tym prosimy o przyjazd dwóch samochodów po kapłanów, którzy udadzą się do chorych parafian ze Skomielnej Cz. – Dołu i ze Skomielnej Cz. – Góry.
 4. Dziękujemy za posprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę na radio parafialne mieszkańcom z roli Kołodziejowej. Msza św. w intencji mieszkańców z tej roli będzie sprawowana we wtorek o godz. 18.00. W sobotę o posprzątanie kościoła prosimy parafian z roli Madonie i Zarębki. Parafianom z Bogdanówki dziękujemy za posprzątanie kaplicy filialnej.
 5. Wzorem ubiegłych lat zachęcamy do wzięcia udziału  w  konkursie na najpiękniejszą palmę, który odbędzie się w Niedzielę Palmową  po Sumie. Tradycyjnie szukamy sponsorów, chętnych do ufundowania nagród dla uczestników konkursu. Zachęcamy sponsorów tak instytucjonalnych jak
  i osoby prywatne o skontaktowanie się w tym celu z Proboszczem.
 6. Zbliża się czas rozliczeń podatkowych. Zachęcamy do przekazania 1,5 % na nasze Radio Parafialne. Ulotki z numerem KRS z dopiskiem Radio AIN KARIM można zabrać ze stolików wychodząc z kościoła.
 7. Msze św. zamówione zbiorowo: w przyszła niedzielę w Bogdanówce wyjątkowo msza św. o godz. 10.00!!! Za zmarłe członkinie Róży Kobiet pw. św. Klary oraz za zmarłego Jana Sałaptka (od wnuków z rodzinami). Zmiana tajemnic różańcowych przed mszą św. o g. 9.45!!!
 8. Msze św. gregoriańskie na przełomie lutego i marca są odprawiane poza parafią za śp.: Stanisława Polaka, Helenę Mąkę, Władysława i Stefanię Kosek oraz Emila Mszała. W minionym tygodniu odeszli do wieczności
  śp. Jan Chryc l.75
  z roli Słoninowej i Czesław Wrona l. 82 z Bogdanówki. Pogrzeb o. Czesława w czwartek o godz. 12.00 w Wołczynie. Organizujemy wspólny wyjazd na pogrzeb w czwartek o godz. 6.00. Zapisy w zakrystii. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

OGŁOSZENIA SPOŁECZNE:

 • Dyrektor Szkoły Podstawowej w Skomielnej Czarnej informuje, że trwają zapisy do oddziału przedszkolnego dzieci i do klasy I. Zapisy w sekretariacie Szkoły w godzinach od 8.00 – 14.00. Wniosek można pobrać ze strony internetowej szkoły.
 • Wójt Gminy Tokarnia, Dyrektor Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bogdanówce oraz Sołtys Bogdanówki serdecznie zapraszają mieszkańców gminy na uroczyste odsłonięcie pomnika Jana Sałapatka ps.,,Orzeł" w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystość odbędzie się w niedzielę 5 marca. Rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 10-tej w kaplicy p.w. św. Jana Chrzciciela w Bogdanówce. Szczegóły obchodów na stronie gminy.

Przekaż 1% katolickiemu Radiu AIN KARIM

Zachęcamy do wspierania naszego radia i z góry dziękujemy za wszystkie wpłaty!

Nasz adres

 • Parafia Nawiedzenia NMP - Bracia Kapucyni
 • 32-437 Skomielna Czarna 240
 • tel. +48 12 37 32 161
 • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • numer konta: 62 8591 0007 0230 0000 1690 0001

Dziękujemy

 • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
  Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

 • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…