Ogłoszenia duszpasterskie – 7 Niedziela Zwykła, 19.02.2023 r.

 

 1. Na każdej Mszy Św. Słowo Boże głosi dla nas brat Bartosz Ekert, który w naszej prowincji zakonnej odpowiedzialny jest za organizację XXIX Spotkania Młodych w Wołczynie. Zgodnie z zapowiedzią po Mszy Św. będzie można wspomóż to dzieło dobrowolną ofiarą do puszek.
 2. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem będą odprawione o godz. 00, 11.00, 18.00 i 20.00 w Bogdanówce 9.45. Zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego,
  w tym dniu, obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły. Do wstrzemięźliwości zobowiązani są wszyscy powyżej 14-go roku życia, a do postu ścisłego osoby pełnoletnie aż do ukończenia 60-tego roku życia.
 3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
 • Droga Krzyżowa w piątek o godz. 7.30 i o godz. 17.30. W niedziele Droga Krzyżowa
  w kościele parafialnym, o godz. 12.00, natomiast w kaplicy w Bogdanówce o godz. 8.50.
 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, w niedziele o godz. 17.00. Podczas nabożeństwa będzie zbierana składka na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach – Msza św. wieczorna. Za udział w tych nabożeństwach wielkopostnych można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 1. W przeżywaniu Wielkiego Postu pomocą może być zdrapka wielkopostna z zadaniami na każdy dzień. Zachęcamy do skorzystania z tej formy przygotowania naszych rodzin do Świąt Wielkanocnych. Zdrapki można zabrać wychodząc z kościoła.
 2. W czwartek, 23 lutego, nabożeństwo przez wstawiennictwo św. o. Pio
  o g. 17.45
  , później msza św. w intencjach zanoszonych przez Jego orędownictwo, a po mszy św. spotkanie formacyjne dla członków Grupy Modlitwy św. o. Pio, na które zapraszamy również wszystkich chętnych.
 3. W przyszłą niedzielę o godzinie 20.00 zapraszamy na comiesięczną Adorację Najświętszego Sakramentu w intencji rodzin.
 4. Dziękujemy za posprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę na radio parafialne mieszkańcom z roli Msza Św. w intencji mieszkańców z tej roli będzie sprawowana we wtorek o godz. 18.00. W sobotę o posprzątanie kościoła prosimy parafian z roli Kołodziejowej. Parafianom z Bogdanówki dziękujemy za posprzątanie kaplicy filialnej.
 5. Ponawiamy zaproszenie na wyjazd do sanktuarium św. Rodziny w Krakowie, który odbędzie się 26.02.2023 tj niedziela. Zapisy na wyjazd autokarem w zakrystii. Można również dotrzeć na miejsce własnym środkiem transportu. Sanktuarium znajduje się w Krakowie- Nowym Bieżanowie przy ulicy Aleksandry 1. Wyjazd autokaru z pod kościoła o godzinie 13.00. Msza Św. w sanktuarium o godzinie 14.00 podczas, której zawierzymy rodziny naszej parafii Św. Rodzinie. Niech to nasze wspólne pielgrzymowanie będzie wyrazem troski o nasze rodziny i duchowego wsparcia tych rodzin naszej parafii, które przeżywają kryzys.

 

Przekaż 1% katolickiemu Radiu AIN KARIM

Zachęcamy do wspierania naszego radia i z góry dziękujemy za wszystkie wpłaty!

Nasz adres

 • Parafia Nawiedzenia NMP - Bracia Kapucyni
 • 32-437 Skomielna Czarna 240
 • tel. +48 12 37 32 161
 • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • numer konta: 62 8591 0007 0230 0000 1690 0001

Dziękujemy

 • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
  Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

 • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…