Ogłoszenia duszpasterskie – 4. Niedziela zwykła, 29.01.2023

 

 1. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła:
 • 2 lutego – w czwartek - Święto Ofiarowania Pańskiego. W tym dniu będziemy obchodzić Dzień Życia Konsekrowanego, ustanowiony przez św. Jana Pawła II. Składka jest przeznaczona na pomoc zakonom klauzurowym, szczególnie dla naszych sióstr kapucynek z Krakowa. Dodatkowe msze św. w Bogdanówce o g. 9.45 w intencji wszystkich osób konsekrowanych pochodzących z naszej parafii oraz o nowe powołania, a w Skomielnej o g. 11.00. W kaplicy na roli Wilkowej msza św. odpustowa o g. 15.00. Na wszystkich Mszach św. będzie poświęcenie gromnic.  
 • w piątek – wspomnienie św. Błażeja – po mszach św. błogosławieństwo i modlitwa o zachowanie od chorób gardła i wszelkiego innego zła oraz poświęcenie jabłek. To również I piątek miesiąca - spowiedź w Skomielnej Czarnej w piątek od godz. 6.30 oraz po południu od godz. 17.30.
 • w sobotę – wspomnienie św. Józefa z Leonissy, prebitera;
 • W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych w Bogdanówce po mszy św. o g. 9.45, w Skomielnej po mszy św. o g. 11.00, a z racji dnia św. Agaty poświęcenie chleba i wody.
 1. Msze św. zamówione zbiorowo:
 • w czwartek o godz. 11.00 - O Boże błogosławieństwo dla Róży kobiet pw. Matki Bożej Gromnicznej
 • w piątek o g. 18.00 - W intencji zmarłych członkiń Róży kobiet pw. MB Gromnicznej, a w Bogdanówce o g.18.00 – w intencji zmarłych członków Męskiej Róży pw. św. Jana Pawła II
 1. W pierwszy piątek od godz. 9.00. odwiedzimy chorych w ich domach. Prosimy o przyjazd dwóch samochodów po kapłanów, którzy udadzą się do chorych parafian ze Skomielnej Cz. – góry oraz dołu.
 2. Dziękujemy za posprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę na radio parafialne mieszkańcom z roli Msza św. w ich intencji będzie sprawowana we wtorek o godz. 18.00. W sobotę o posprzątanie kościoła prosimy parafian z roli Knapowej. Parafianom z Bogdanówki dziękujemy za posprzątanie kaplicy filialnej.
 3. Jak zapowiadaliśmy 26 II 2023 r. odbędzie się parafialna pielgrzymka do diecezjalnego sanktuarium św. Rodziny w Krakowie. Zachęcamy do licznego udziału. Można pojechać autokarem lub własnym transportem. Osoby chętne na przejazd autokarem prosimy o zapisy w zakrystii. Szczegóły podamy wkrótce.
 4. W lutym msze św. gregoriańskie poza parafia za śp. Stanisława Polaka. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

OGŁOSZENIE SPOŁECZNE

        Kliszczackie Centrum Kultury zaprasza na podsumowanie sezonu kolędniczego w niedzielę 29 stycznia o godzinie 17:00 w sali widowiskowej w Tokarni. W programie występy Grup Kolędniczych oraz podsumowanie Konkursu Szopek – etap gminny. Wstęp wolny.

 Członkowie Zarządu Klubu Sportowego RADWAN Skomielna Czarna serdecznie zapraszają na zabawę ostatkową w połączeniu z piątą rocznicą istnienia Klubu. Zabawa odbędzie się 18 lutego na strażnicy w Skomielnej (na piętrze). Bilety wstępu w cenie 90 zł od osoby do nabycia bezpośrednio u członków Klubu oraz w Hitpolu i Lewiatanie. 

Przekaż 1% katolickiemu Radiu AIN KARIM

Zachęcamy do wspierania naszego radia i z góry dziękujemy za wszystkie wpłaty!

Nasz adres

 • Parafia Nawiedzenia NMP - Bracia Kapucyni
 • 32-437 Skomielna Czarna 240
 • tel. +48 12 37 32 161
 • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • numer konta: 62 8591 0007 0230 0000 1690 0001

Dziękujemy

 • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
  Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

 • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…