×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 568.
Ogłoszenia duszpasterskie – 4. Niedziela Wielkiego Postu, 19.03.2023 r.

 

 1. Rozpoczynamy dzisiaj rekolekcje parafialne, które głosi br. Jacek Kania – gwardian wspólnoty pustelniczej z Zagórza. Msze Św. z nauką ogólną od poniedziałku do środy na Mszach o 7.00, 11.00 i 18.00, a w Bogdanówce
  o godzinie 17.00. Dodatkowo zapraszamy również w poniedziałek, wtorek i środę o godzinie 20.00 na katechezę ostatniej szansy połączoną z adoracją Najświętszego Sakramentu. Spowiedź rekolekcyjna codziennie od g. 6.30, 17.30 oraz o 20.30.
 2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
 • Droga Krzyżowa w piątek o godz. 7.30 i o godz. 17.30. W niedzielę droga krzyżowa o g. 11.00, natomiast w kaplicy w Bogdanówce o godz. 8.50.
 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, w niedziele o godz. 17.00. Podczas nabożeństwa będzie zbierana składka na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach – Msza św. wieczorna. Za udział w tych nabożeństwach wielkopostnych można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 1. Wzorem ubiegłych lat zachęcamy do wzięcia udziału  w  konkursie na najpiękniejszą palmę, który odbędzie się w Niedzielę Palmową  po Sumie. Dziękujmy tym, którzy już ufundowali nagrody: Związek Podhalan Oddział
  w Skomielnej Czarnej, OSP w Skomielnej Czarnej. Zachęcamy następnych sponsorów tak instytucjonalnych jak i osoby prywatne o skontaktowanie się w tym celu z Proboszczem. Regulamin konkursu jest wywieszony w gablocie.
 2. Wspólnota Emaus zaprasza w piątek 24 marca do wzięcia udziału w Drodze Krzyżowej w intencji Rodzin naszej parafii. Rozpoczęcie o godzinie 20.00 przed kościołem parafialnym, a zakończenie w kaplicy Matki Bożej Gromnicznej na roli Wilkowej. Zachęcamy do licznego udziału.
 3. Nieprzemakalni zapraszają na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Wyjście 25 marca o godzinie 19.00 od Kaplicy św. Jana Chrzciciela w Bogdanówce. Idziemy do Szczyrzyca przez: Parszywkę, Pcim, Lubomir, Wiśniową, Ciecień. Trasa liczy ok. 42 km, w większości górskimi szlakami. Powrót busem po Mszy Św. u Cystersów. Więcej informacji u Organizatorów pod numerem telefonu 796699350.
 4. W czwartek – 23 marca - zapraszamy na Mszę św. dla Grupy Modlitwy oraz czcicieli i sympatyków św. Ojca Pio na godz. 18.00. O godz. 17.45 podczas nabożeństwa, zostaną odczytane kartki z prośbami składane przez czcicieli.
 5. W sobotę - 25 marca przypada, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Nie jest to święto obowiązkowe. Dzień ten jest przeżywany przez Kościół w Polsce, jako Dzień Świętości Życia. Wszystkich chętnych pragnących włączyć się
  w duchową adopcję dziecka poczętego zapraszamy na wieczorną Mszę św., podczas której nastąpi złożenie przyrzeczenia. Prosimy o zabranie i wypełnienie deklaracji, które znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła i później można wrzucić ją do skrzynki z tyłu kościoła.
 6. Dziękujemy mieszkańcom roli Pańskie Dół za posprzątanie kościoła, a także za złożoną ofiarę na Radio Ain Karim. Msza św. w intencji mieszkańców z tej roli będzie sprawowana we wtorek o godz. 18.00. W poniedziałek o godz. 11.00, msza św. za zmarłych mieszkańców z roli Pańskie Góra. W sobotę o posprzątanie kościoła prosimy parafian z ról Młyny i Gawlakowej. Parafianom z Bogdanówki dziękujemy za posprzątanie kaplicy filialnej.

Przekaż 1% katolickiemu Radiu AIN KARIM

Zachęcamy do wspierania naszego radia i z góry dziękujemy za wszystkie wpłaty!

Nasz adres

 • Parafia Nawiedzenia NMP - Bracia Kapucyni
 • 32-437 Skomielna Czarna 240
 • tel. +48 12 37 32 161
 • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • numer konta: 62 8591 0007 0230 0000 1690 0001

Dziękujemy

 • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
  Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

 • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…