Ogłoszenia duszpasterskie – 24. Niedziela zwykła, 17.09.2023

 

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w drodze krzyżowej na Koskową Górę oraz we mszy św. na Łazach oraz mieszkańcom Koskowej za przygotowanie ołtarza i kapliczki.
 2. Jeszcze dziś o godzinie 17.00 odbędzie się spotkanie z Barbarą Turek autorką książki „Pełnymi Garściami”. Zachęcamy do licznego udziału w tym spotkaniu.
 3. Dzisiaj również zapraszamy na 19.00 na Adorację Najświętszego Sakramentu w intencji rodzin naszej parafii.
 4. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • w poniedziałek – wspomnienie św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski
 • w środę – świętych męczenników Andrzeja Kim Taeonga, prezbitera
  i Towarzyszy
 • w czwartek – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;
 • w piątek - wspomnienie św. Ignacego z Santhia, prezbitera, kapucyna;
 1. w sobotę – wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera. W tym dniu zapraszamy na mszę św. wieczorną do Ośrodka Rekolekcyjnego do nowej kaplicy. To dzień odpustu. W tym roku mija 20 lat od powstania Domu Rekolekcyjnego. Kazanie wygłosi br. Krzysztof Turek, który wtedy był głównym ekonomem naszej prowincji zakonnej i odpowiedzialnym za budowę Ośrodka. Msza św. w intencjach zanoszonych przez wstawiennictwo św. Pio o g. 18.00. Wcześniej o godz. 17.45 podczas nabożeństwa, zostaną odczytane kartki z prośbami składane przez czcicieli. To wszystko odbędzie się w nowej kaplicy w Domu Rekolekcyjnym.
 2. Dziękujemy za posprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę na radio parafialne mieszkańcom z roli Msza św. w ich intencji będzie sprawowana we wtorek o godz. 18.00. W najbliższą sobotę o posprzątanie naszej świątyni parafialnej prosimy parafian z roli: Szałasowej. Parafianom z Bogdanówki dziękujemy za dbanie o porządek w kaplicy filialnej.
 3. W przyszłą niedzielę 24 września br. będziemy obchodzić Dzień Modlitwy za Młodzież. Zachęcamy do objęcia swoją modlitwą młodych naszej parafii i Archidiecezji oraz pracujących z nimi duszpasterzy. Po każdej Mszy Świętej będzie także możliwość złożenia ofiar, które przeznaczone zostaną na inicjatywy podejmowane dla młodzieży w naszej parafii i dekanacie.
 4. Również w przyszłą niedzielę 24 września, o godz. 13.30, zapraszamy na wspólny wyjazd do Żywca na Koncert Uwielbieniowy pod nazwą ,,Daję Słowo” organizowany w ramach XXII Tygodnia z Ewangelią. Więcej informacji na plakacie w gablocie oraz na facebooku. Zapisy w zakrystii.
 5. Dziękujemy parafianom za ofiarowane ziemniaki. Czesławowi Hobotowi z roli Chuchrowej, Antoniemu i Jadwidze Nawara z roli Bartosy, Jerzemu Drobny oraz Stanisławowi Drobny z roli Walczakowej, mieszkańcom z roli Fuckowej, Kaletowej i wszystkim darczyńcom. Bóg zapłać!
 • Msze święte zamówione zbiorowo: Za zmarłe członkinie Róży Kobiet pw. Matki Bożej Bolesnej, w poniedziałek o g. 7.00.

OGŁOSZENIE SPOŁECZNE:

W dniach od 18.09 do 22.09 czyli w następnym tygodniu filia przychodni w Skomielnej Czarnej będzie zamknięta, we wszystkich sprawach zapraszamy do Krzczonowa, a w niedzielę 24.09.2023 zapraszamy także do przychodni w Krzczonowie gdzie  od godziny 8.00 do 12.00 będzie można oddać krew - po wakacjach szczególnie liczymy na obecność jak największej liczby krwiodawców. Wszystkie niezbędne informacje znajdują się na stronie przychodni

 Wójt Gminy Tokarnia wraz z organizatorami zapraszają w niedzielę 24 września na uroczystości poświęcone 79 rocznicy pacyfikacji Zawadki. Msza Święta pod pomnikiem poległych w Zawadce o godz.14.00. Szczegóły uroczystości na facebooku Kliszczackiego Centrum Kultury i Gminy Tokarnia.

Sołtys wsi Bogdanówka zaprasza na zebranie Wiejskie z udziałem Wójta Gminy Tokarnia, które odbędzie się 24 września 2023 r. w budynku OSP w Bogdanówce o godz. 10.45. Główny temat zebrania to: Podjęcie uchwały w sprawie Funduszu Sołeckiego na 2024 r.

Przekaż 1% katolickiemu Radiu AIN KARIM

Zachęcamy do wspierania naszego radia i z góry dziękujemy za wszystkie wpłaty!

Nasz adres

 • Parafia Nawiedzenia NMP - Bracia Kapucyni
 • 32-437 Skomielna Czarna 240
 • tel. +48 12 37 32 161
 • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • numer konta: 62 8591 0007 0230 0000 1690 0001

Dziękujemy

 • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
  Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

 • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…