Ogłoszenia duszpasterskie  –  21. Niedziela zwykła, 27.08.2023 r.

 

 1. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła obchodzimy:
 • W poniedziałek – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
 • We wtorek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela
 1. Także w tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w Bogdanówce będzie w czwartek od godz. 17.00, Msza św. o godz. 18.00. Spowiedź w Skomielnej Czarnej w piątek od godz. 6.30 oraz po południu od godz. 17.00.
 2. Zapraszamy dzieci, rodziców i nauczycieli na msze święte 4 IX z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego i katechetycznego w Bogdanówce o godz. 8.30 i w Skomielnej Czarnej o godz. 9.00. Zatroszczmy się o przygotowanie i udział naszych dzieci w lekcjach katechezy i otoczmy ich modlitwą.
 3. W przyszłą niedzielę przypada zmiana tajemnic różańcowych. Także w tym dniu na mszy św. o g. 11.00, będziemy gościć Kołomyjan, którzy pielgrzymują do Matki Boskiej Kołomyjskiej w Skomielnej Czarnej. Będzie nam towarzyszyła kompania Wojsa Polskiego oraz Orkiestra Górlaska. Na zakończenie zostanie odczytany Apel Pamięci, a dla uczczenia bohaterów zostanie oddana salwa honorowa. Zapraszamy do licznego uczestnictwa i wspólnej modlitwy.
 4. Msze święte zamówione zbiorowo:

      1) w piątek, w Bogdanówce, o godz. 18.00 - Za zmarłe Członkinie Róży Kobiet pw. Narodzenia NMP

      2) w sobotę, o godz. 18.00 - O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Róży Kobiet pw. św. Bronisławy  

 1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę na Radio Ain Karim, parafianom z ról: Chorynowej i Mizerowej. Msza św. w ich intencji będzie sprawowana we wtorek o godz. 18.00. W najbliższą sobotę o posprzątanie naszej świątyni parafialnej prosimy parafian z roli Zagrody Górne. Parafianom z Bogdanówki dziękujemy za posprzątanie kaplicy filialnej.
 2. Dziękujemy mieszkańcom z ról: Żyłówki Wyżne i Niżne ze Skomielnej Czarnej oraz z roli Syrkowej z Bogdanówki za przygotowane dary i wieńce na dożynki parafialne. Bóg zapłać!

 

OGŁOSZENIE SPOŁECZNE:

Dzisiaj transmisja na żywo Powiatowych Dożynek w Radiu Ain Karim FM104.4 Skomielna Czarna rozpocznie się mszą św. z kościoła Matki Bożej Śnieżnej
w Tokarni o godz. 13.00. Przerwy  między występami i konkursami poszczególnych Kół Gospodyń Wiejskich urozmaicimy muzyką oraz wysłuchamy wywiadów wybranych osób. Życzymy przyjemnego odbioru.

 Wójt Gminy Tokarnia informuje, że projekt zmian miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego będzie wyłożony do publicznego wglądu do dnia 08.09.2023 roku. Z projektem można zapoznać się w budynku urzędu gminy – pok. 15 lub w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy Tokarnia.

Dyskusja publiczna nad przyjętymi w projekcie zmian planu miejscowego rozwiązaniami odbędzie się w dniu 05.09.2023 r. w godzinach od 9.00 do 14.00 , w budynku Urzędu Gminy w Tokarni, pok. 15.

Wójt Gminy Tokarnia

Przekaż 1% katolickiemu Radiu AIN KARIM

Zachęcamy do wspierania naszego radia i z góry dziękujemy za wszystkie wpłaty!

Nasz adres

 • Parafia Nawiedzenia NMP - Bracia Kapucyni
 • 32-437 Skomielna Czarna 240
 • tel. +48 12 37 32 161
 • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • numer konta: 62 8591 0007 0230 0000 1690 0001

Dziękujemy

 • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
  Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

 • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…