Ogłoszenia duszpasterskie – XX Niedziela zwykła, 20.08.2023 r.

 

 1. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła:
 • 22 VIII – wspomnienie NMP, Królowej
 • 24 VIII – święto św. Bartłomieja, Apostoła
 • 25 VIII – wspomnienie św. Ludwika IX, króla, Patrona III Zakonu św. Franciszka
 • 26 VIII – Uroczystość M. P. Częstochowskiej, w naszej parafii odpust. Msze św.
  o godz. 7.00, 8.30, 11.00 i 18.00. Sumie odpustowej będzie przewodniczył br. Waldemar Korba, kapucyn. Po sumie procesja eucharystyczna. Prosimy o przygotowanie baldachimu i feretronów. Dzieci prosimy o sypanie kwiatów.
 1. W środę w ramach duchowego przygotowania do odpustu parafialnego, udamy się z posługą sakramentalną do chorych. W związku z tym prosimy o zgłaszanie chorych parafian w zakrystii lub telefonicznie. Jednocześnie prosimy parafian ze Skomielnej Czarnej – Góry oraz Dołu o przyjazd dwóch samochodów po kapłanów na godz. 9.00.
 2. Msza św. w intencji zmarłych parafian przed odpustem, będzie sprawowana na cmentarzu w piątek o 18.00. Składka zbierana na cmentarzu będzie przeznaczona na potrzeby związane z utrzymaniem cmentarza, koszt wywozu jednego kontenera ze śmieciami wynosi obecnie 2000 zł.
 3. Również w piątek, 25 sierpnia, zapraszamy na kolejne spotkanie dla kobiet pt. Modlitwa siłą kobiety. Rozpoczęcie mszą św. o godz. 18.00 w kościele, a później o godz. 19.00 spotkanie w domu rekolekcyjnym.
 4. Dziękujemy za posprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę na Radio Ain Karim parafianom z roli Bargłowej. Msza św. w intencji mieszkańców będzie sprawowana we wtorek o godz. 18.00. W piątek, przed odpustem parafialnym, o posprzątanie naszej świątyni prosimy parafian z ról: Chorynowej i Mizerowej. Parafianom z Bogdanówki dziękujemy za posprzątanie kaplicy filialnej.
 5. Informujemy, że można już zamawiać msze św. na rok 2024 w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 6. Podziękowanie za tegoroczne plony, Dożynki Parafialne, odbędą się 26 sierpnia na mszy św. o g. 11.00. O wykonanie wieńców lub koszy wdzięczności w tym roku prosimy mieszkańców z ról Żyłówki Wyżne i Niżne ze Skomielnej Czarnej i z roli Syrkowej z Bogdanówki.
 7. Bóg zapłać wszystkim, którzy przez ostatnie półtora roku wspierali uchodźców z Ukrainy, którzy byli zakwaterowani w naszym Domu Rekolekcyjnym. Przez ten czas schronienie znalazły w sumie 22 osoby. Część z nich została w Polsce, część pojechała dalej, inni wrócili na Ukrainę. Nie ustawajmy w modlitwie
  o pokój aby wszystkie rodziny mogły żyć bezpiecznie. Jeszcze raz Bóg zapłać za wszelką pomoc i życzliwość.
 8. Msze św. zamówiona zbiorowo:
 • W intencji pielgrzymów do Kalwarii Zebrzydowskiej – 26 VIII, w sobotę,
  o godz. 11.00
 • Za zmarłe członkinie Róży Kobiet pw. Matki Bożej Pocieszenia – 23 VIII, w środę, o godz. 18.00

OGŁOSZENIE SPOŁECZNE

Szanowni Mieszkańcy Gminy  Tokarnia

         Promując trzeźwy styl życia Wójt Gminy Tokarnia przypomina, że w budynku Urzędu Gminy działa Gminna Komisja Rozwiazywania Problemów Alkoholowych, która oferuje pomoc osobom oraz rodzinom mającym problem z używaniem alkoholu. W ramach prac komisji można skorzystać ze specjalistycznych porad, uzyskać informację o placówkach leczniczych czy skorzystać z punktu konsultacyjnego w którym przyjmuje specjalista psychoterapii uzależnień oraz psycholog.

Porady świadczone przez Gminną Komisję oraz Punkt Konsultacyjny są bezpłatne. Osoby zainteresowane pomocą proszone są o zgłoszenie osobiste lub kontakt telefoniczny 883 230 883.

          Wójt Gminy Tokarnia Marek Kluska oraz Starosta Powiatu Myślenickiego Józef Tomal serdecznie zapraszają na XXIII Dożynki Powiatowe do Tokarni
w niedziele 27 sierpnia. Uroczystości rozpoczynamy o godz.13-tej Mszą świętą
w Kościele Matki Bożej  Śnieżnej w Tokarni, następnie nastąpi przemarsz korowodu dożynkowego na plac rekreacyjny przy stadionie GKS Beskid Tokarnia, gdzie odbędzie się dalsza część uroczystości.

 

Przekaż 1% katolickiemu Radiu AIN KARIM

Zachęcamy do wspierania naszego radia i z góry dziękujemy za wszystkie wpłaty!

Nasz adres

 • Parafia Nawiedzenia NMP - Bracia Kapucyni
 • 32-437 Skomielna Czarna 240
 • tel. +48 12 37 32 161
 • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • numer konta: 62 8591 0007 0230 0000 1690 0001

Dziękujemy

 • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
  Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

 • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…