Słuchaj Radia Ain Karim

Słuchaj Radia Ain Karim

Ogłoszenia duszpasterskie – 5. Niedziela Wielkiego Postu, 17.03.2024 r.

 

 1. Trwa nowenna przed Uroczystością Św. Józefa – Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, Patrona Kościoła i naszej Prowincji Zakonnej. We wtorek, 19 marca, w uroczystość św. Józefa, w naszym krakowskim klasztorze dwóch naszych braci złoży śluby wieczyste poświęcając swoje życie służbie Bogu i Kościołowi w Zakonie Braci Mniejszych Kapucynów, otoczmy ich naszą modlitwą.
 2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
 • Droga Krzyżowa w piątek o godz. 7.30 i o godz. 17.30 W niedzielę droga krzyżowa o g. 11.00, natomiast w kaplicy w Bogdanówce o godz. 8.50.
 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, w niedziele o godz. 17.00. Podczas nabożeństwa będzie zbierana składka na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach – Msza św. wieczorna. Za udział w tych nabożeństwach wielkopostnych można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 1. Wzorem ubiegłych lat zachęcamy do wzięcia udziału  w  konkursie na najpiękniejszą palmę, który odbędzie się w Niedzielę Palmową  po Sumie. Dziękujmy tym, którzy już ufundowali nagrody, a są nimi: Pan Pajka z firmy Valdi, Związek Podhalan Oddział w Skomielnej Czarnej, OSP w Skomielnej Czarnej, Towarzystwo Przyjaciół Skomielnej Czarnej i Bogdanówki oraz indywidualni darczyńcy. Zachęcamy następnych sponsorów tak instytucjonalnych jak i osoby prywatne o skontaktowanie się w tym celu z Proboszczem. Regulamin konkursu jest dostępny na stronie internetowej i w gablocie.
 2. Wspólnota Emaus zaprasza w piątek 22 marca do wzięcia udziału w Drodze Krzyżowej w intencji Rodzin naszej parafii. Rozpoczęcie o godzinie 20.00 przed kościołem parafialnym, a zakończenie w kaplicy Matki Bożej Gromnicznej na roli Wilkowej. Prosimy o zabranie ze sobą świec i zachęcamy do licznego udziału.
 3. Młodzież Franciszkańska Tau wraz z uczniami Szkoły Podstawowej w Skomielnej Czarnej zaprasza w przyszłą niedzielę o godzinie 19.30 na sceniczną Drogę Krzyżową. Bezpośrednio po Drodze Krzyżowej czyli ok. godz. 20.30 rozpocznie się katecheza wprowadzająca w czas rekolekcji parafialnych o. Wojciecha Jędrzejewskiego.
 4. W sobotę – 23 marca - zapraszamy na Mszę św. dla Grupy Modlitwy oraz czcicieli i sympatyków św. Ojca Pio na godz. 18.00. O godz. 17.45 podczas nabożeństwa, zostaną odczytane kartki z prośbami składane przez czcicieli.
 5. Za tydzień, Niedziela Palmowa, czyli Niedziela Męki Pańskiej. Uroczyste błogosławieństwo palm oraz procesja o godz. 11.30. Po sumie, zapraszamy do udziału w  konkursie palm wg. kategorii jakie będą przyznawane zgodnie z regulaminem.
 6. W Wielkim Tygodniu rozpoczynamy rekolekcje parafialne, które głosi Wojciech Jędrzejewski, dominikanin. Msze Św. z nauką ogólną od poniedziałku do środy na Mszach o 7.00, 11.00 i 18.00. Dodatkowo zapraszamy również w poniedziałek, wtorek i środę o godzinie 20.00 na katechezę ostatniej szansy połączoną z adoracją Najświętszego Sakramentu. Spowiedź rekolekcyjna codziennie od g. 6.30, 17.30 oraz o 20.30
 7. W Wielki Czwartek zapraszamy na pieszą pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjście o godzinie 7.00 od kaplicy św. Weroniki w Bogdanówce, powrót busem do Skomielnej Czarnej. W planie o godzinie 13.00 Gorzkie Żale, Mandatum (przy ołtarzu polowym) – „Umycie nóg Apostołom”, Procesja pasyjna do Pałacu Kajfasza, Wieczorny sąd „U Kajfasza” oraz Msza św. w Wieczerniku. Wyjazd z Kalwarii ok. 19.30Zapisy u Pana Ryszarda Kumali pod numerem telefonu 796699350
 1. Dziękujemy mieszkańcom roli Mirkowej za posprzątanie kościoła,  a także za złożoną ofiarę na Radio Ain Karim. Msza św. w intencji mieszkańców z tej roli będzie sprawowana we wtorek o godz. 18.00. W sobotę o posprzątanie kościoła prosimy parafian z roli Gapkowej.  Parafianom z Bogdanówki dziękujemy za posprzątanie kaplicy filialnej.

OGŁOSZENIE SPOŁECZNE

1) Wójt Gminy Tokarnia serdecznie zaprasza mieszkańców Skomielnej Czarnej Góry na spotkanie informacyjne dotyczące bezpieczeństwa przy drodze na Wieprzec. Spotkanie odbędzie się we wtorek w Domu Ludowym o godzinie 17.00.

2) Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Myślenicach zaprasza rolników na szkolenie w dniu 19 marca o godz. 13.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Skomielne Czarnej.

Tematy szkoleń:

Zasady wypełniania wniosków o płatności dla rolników w 2024 r.

Aktualne informacje z KRUS

Przekaż 1% katolickiemu Radiu AIN KARIM

Zachęcamy do wspierania naszego radia i z góry dziękujemy za wszystkie wpłaty!

Nasz adres

 • Parafia Nawiedzenia NMP - Bracia Kapucyni
 • 32-437 Skomielna Czarna 240
 • tel. +48 12 37 32 161
 • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • numer konta: 62 8591 0007 0230 0000 1690 0001

Dziękujemy

 • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
  Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

 • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…