Słuchaj Radia Ain Karim

Słuchaj Radia Ain Karim

Ogłoszenia duszpasterskie – 3. Niedziela Wielkiego Postu, 3.03.2024

 

 1. W tym tygodniu odbędą się rekolekcje dla dzieci i młodzieży ze Szkół Podstawowych, natomiast rekolekcje parafialne w naszej parafii rozpoczną się 25 marca 2024, w Wielkim Tygodniu i poprowadzi je dla nas znany dominikanin o. Wojciech Jędrzejewski.
 2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
 • Droga Krzyżowa w piątek o godz. 7.30 i o godz. 17.30. W niedziele Droga Krzyżowa w kościele parafialnym po mszy św. o g. 11.30, natomiast
  w kaplicy w Bogdanówce o godz. 8.50.
 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, w niedziele o godz. 17.00. Podczas nabożeństwa będzie zbierana składka na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach – Msza św. wieczorna. Za udział w tych nabożeństwach wielkopostnych można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę na radio parafialne mieszkańcom z roli Sajborowej. Msza św. w intencji mieszkańców z tej roli będzie sprawowana we wtorek o godz. 18.00.
  W sobotę o posprzątanie kościoła prosimy parafian z roli Parafianom z Bogdanówki dziękujemy za posprzątanie kaplicy filialnej.
 2. Wzorem ubiegłych lat zachęcamy do wzięcia udziału  w  konkursie na najpiękniejszą palmę, który odbędzie się w Niedzielę Palmową  po Sumie. Tradycyjnie szukamy sponsorów, chętnych do ufundowania nagród dla uczestników konkursu. Zachęcamy sponsorów tak instytucjonalnych jak
  i osoby prywatne o skontaktowanie się w tym celu z Proboszczem. Regulamin konkursu jest dostępny na stronie internetowej parafii i w gablocie.
 3. Zbliża się czas rozliczeń podatkowych. Zachęcamy do przekazania 1,5 % na nasze Radio Parafialne lub na Dzieło Pomocy św. Ojca Pio czy też na inne dzieła charytatywne np. Caritas. Ulotki z numerem KRS z dopiskiem Radio AIN KARIM można zabrać ze stolików wychodząc z kościoła lub na stronie internetowej radia – www.radio.ainkarim.pl
 4. W zakrystii można również nabyć baranki wielkanocne.
 5. W przyszłą niedzielę o godz. 11.30 msza św. za parafian - szczególnie w intencji mieszkańców z ról: Surlasowa, Mirkowa i pozostałych mieszkańców Skomielna Czarna Góra na zakończenie peregrynacji obrazu św. Rodziny
  i przekazanie obrazu na rolę Karkoszki. Po mszy św. spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do przyjęcia I komunii św.
 6. Zapraszamy wszystkie dzieci do nowo powstałej świetlicy parafialnej ,,Przystań” w każdy piątek od godziny 15 do 18. Będzie to miejsce dobrej zabawy oraz aktywnego i kreatywnego spędzania wolnego czasu wśród rówieśników. Więcej informacji na plakacie.
 7. Wzorem lat ubiegłych zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową, która odbędzie się 16 marca. Wyjście o godzinie 19.00 od Matki Bożej Kołomyjskiej w Skomielnej Czarnej do Matki Bożej Myślenickiej w Myślenicach. Powrót pieszo tą samą trasą na Mszę św. o godzinie 7.00 w Skomielnej Czarnej. Trasa EDK to 40 km, zielonym i czerwonym szlakiem turystycznym. Więcej informacji u Pana Ryszarda Kumali pod numerem tel. 796699350.

 

OGŁOSZENIE SPOŁECZNE

 1. Z powodu urlopu personelu w dniach od 4.03.2024 do 1.04.2024 filia naszej przychodni w Skomielnej Czarnej będzie zamknięta. Zapraszamy do przychodni w Krzczonowie niezbędne informacje i telefony znajdują się na stronie przychodni.

Z poważaniem Agata Krzywoń

 1. Sołtys Skomielnej Czarnej przypomina, że do 15 marca można zapłacić u niego podatki
 2. Wójt Gminy Tokarnia w imieniu organizatorów: Gminy Tokarnia, Kliszczackiego Centrum Kultury, Instytutu Pamięci Narodowej, Grupy Przyjaciół Historii Ziemi Tokarskiej, Parafii Matki Bożej Śnieżnej w Tokarni oraz rodziny Filipek serdecznie zaprasza na Uroczyste odsłonięcie pomnika Katarzyny Filipek zamordowanej przez Niemców za udzielanie pomocy Żydom. Uroczystość rozpoczynamy Mszą św. w kościele MB Śnieżnej w Tokarni o godz. 13.00
  w niedzielę 10 marca 2024. Szczegóły uroczystości na plakatach oraz stronach KCK i Gminy.

 

 

Przekaż 1% katolickiemu Radiu AIN KARIM

Zachęcamy do wspierania naszego radia i z góry dziękujemy za wszystkie wpłaty!

Nasz adres

 • Parafia Nawiedzenia NMP - Bracia Kapucyni
 • 32-437 Skomielna Czarna 240
 • tel. +48 12 37 32 161
 • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • numer konta: 62 8591 0007 0230 0000 1690 0001

Dziękujemy

 • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
  Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

 • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…