Ogłoszenia duszpasterskie – 27. Niedziela zwykła, 8.10.2023 r.

 

 1. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła obchodzimy:
 • w czwartek – wspomnienie św. Serafina z Montegranaro, zakonnika;
 • w piątek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera;
 1. Zachęcamy wszystkich do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy w październiku o godz. 17.30.
 2. W przyszłą niedzielę już po raz dwudziesty drugi będziemy przeżywać „Dzień Papieski”. Tego dnia swoimi ofiarami możemy wesprzeć fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski, aby wspierać uzdolnioną młodzież pochodzącą z ubogich rodzin w celu upamiętnienia pontyfikatu św. Jana Pawła II.
 3. Dziękujemy za posprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę na radio parafialne mieszkańcom z roli Msza św. w ich intencji będzie sprawowana we wtorek o godz. 18.00. W najbliższą sobotę o posprzątanie naszej świątyni parafialnej prosimy parafian z ról Czopowej, Gieratówka, Szopowej. Parafianom z Bogdanówki dziękujemy za posprzątanie kaplicy filialnej.
 4. Kartki wypominkowe są wyłożone z tyłu kościoła. Wypełnione kartki można już od dzisiaj składać w zakrystii.
 5. W piątek, 13 X, zapraszamy na kolejne spotkanie dla kobiet. Msza św. o godz. 18.00, a później o godz. 19.15 spotkanie z p. Joanną Nagel na temat „Jak uwierzyć we własne piękno”.
 6. W przyszłą niedzielę, 15 października, o godzinie 17.30 zapraszamy do udziału w Parafialnym Różańcu do Granic w intencji ojczyzny i naszej parafii. Będziemy modlić się w trzech miejscach: kościół parafialny, kaplica św. Weroniki na Hajostach oraz kaplica na roli Wilkowej. Zapraszamy do licznego udziału.
 7. Zapraszamy do udziału w parafialnej pielgrzymce, która rozpocznie się od 27 października i potrwa do 29 października. Tym razem pragniemy pielgrzymować do Legnicy, Kalisza i Wrocławia. Szczegóły na plakacie w gablocie oraz na facebooku. Zapisy u brata Grzegorza.
 8. Msze św. zamówione zbiorowo: Za zmarłe członkinie Róży pw. św. Franciszka w środę o godz. 18.00.

OGŁOSZENIE SPOŁECZNE

Wójt Gminy Tokarnia, w związku z licznymi zgłoszeniami zwraca się z prośbą do mieszkańców Gminy o obcięcie gałęzi, krzewów i wycięcie drzew w szczególności pogarszających widoczność przy drogach powiatowych, gminnych i osiedlowych, co przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa użytkowników w/w dróg. Przypominam jednocześnie, że drzewa do 50 cm obwodu nie wymagają zgłoszenia ich wycinki, w razie wątpliwości proszę o kontakt z Urzędem Gminy. Gmina Tokarnia prowadzi nadal sprzedaż węgla. Dostępny asortyment to wyłącznie groszek – więcej informacji na stronie internetowej gminy i w urzędzie.

 

Przekaż 1% katolickiemu Radiu AIN KARIM

Zachęcamy do wspierania naszego radia i z góry dziękujemy za wszystkie wpłaty!

Nasz adres

 • Parafia Nawiedzenia NMP - Bracia Kapucyni
 • 32-437 Skomielna Czarna 240
 • tel. +48 12 37 32 161
 • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • numer konta: 62 8591 0007 0230 0000 1690 0001

Dziękujemy

 • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
  Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

 • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…